НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ ЖУРНАЛ

| рус | eng |

 

 


№4-5(2) 2019

Повернутися у номер


DOI 10.37219/2528-8253-2019-4-79

Рожок М.П.
Застосування препарату неладекс у лікуванні гострого середнього гнійного отиту з мірингітом у дорослих
Рожок Михайло Петрович
Комунальне некомерційне підприємство «Гусятинська комунальна районна лікарня»
Гусятинської районної ради
Лікар-отоларинголог
E-mail: lor_103@ukr.net

Анотація

Вступ: Значну роль у лікуванні людей із захворюванням на гострий середній гнійний отит відіграє вдалий підбір лікарського препарату місцевої дії. Тому метою дослідження було визначити вплив на перебіг даного захворювання застосування нового препарату “Неладекс”.
Матеріали і методи: Дослідження проводились в умовах амбулаторного лікування. 30 хворих на гострий середній отит були розподілені на 2 групи: 15 пацієнтів 1-ї (основної) отримували, окрім загальноприйнятого лікування, краплі «Неладекс»; 15 пацієнтів 2-ї (контрольної) групи – лише загальноприйняте лікування.
Результати: У пацієнтів основної групи регрес скарг захворювання, зміни отоскопічної картини та показники тональної аудіометрії змінювалися значно швидше, ніж у недужих з контрольної групи.
Висновок: Застосування препарату «Неладекс» в лікуванні хворих на гострий середній гнійний отит із мірингітом в доперфоративній стадії підвищує ефективність терапії, що дає підставу рекомендувати даний препарат для місцевого лікування пацієнтів з вищевказаною патологією як антибактерійний та протизапальний засіб.

Ключові слова

Гострий гнійний середній отит, мірингіт, доперфоративна стадія, «Неладекс».


Література

  1. Лайко АА. Лечение больных рецидивирующим средним отитом. Журн. ушных, носовых и горловых болезней. 1988;(5): 27-32.
  2. Мишенькин НВ. Острое воспаление среднего уха. Руководство по отоларингологии. Москва: Медицина; 1997. Гл. 1; 92-162.
  3. Ніколов ВВ, Герасимів АІ, Янюк ВІ, Чортківська ЛА. Полідекса в лікуванні гострого середнього гнійного отиту в доперфоративній стадії
    у дорослих. Журн. вушних, носових і горлових хвороб. 2013;(5-с):154-6.
  4. Ніколов ВВ, Протасевич ГС, Чортківська ЛА. Мірамістин в комплексному лікуванні гострого гнійного середнього отиту в перфоративній стадії в дорослих. Журн. вушних, носових і горлових хвороб. 2013;(5-с):157-8.
 

© 2019, ГО «Українське наукове медичне товариство лікарів-оториноларингологів»